Czy usuwanie włosów łonowych dotyczy również facetów?

Depilacja Krzywiń

Poradnik Klienta

Czasy, w których prawdziwy facet tykał brzytwą tylko brody, płacą się przeszłością. Samiec alfa, który daje przyjemny zapach kozła, ma szerokie owłosienie pod pachami natomiast w polach intymnych, stawał się lekko passé. Jeżeli ci klienci mają wątpliwości związane z goleniem się i depilacją, wówczas nie zastanawiają się ponad tym, czy usuwać włosy, tylko jako toż przygotować. A kwestia jest wielka, co potwierdzi każdy, kto zaciął się przy goleniu moszny.

 

Depilacja Bojanowo

 

Przyczyn zmiany w postępowaniu do męskiego owłosienia intymnego można wybierać w rewolucji, jaka stworzyła się w naszej głowy w ubiegłych dekadach. Kultura popularna wylansowała model faceta zadbanego, jaki nie stroni od kremów, maseczek, farb do włosów i dużo różnych kosmetyków tradycyjnie kojarzonych z osobami.

Czy golenie okolic intymnych to informacja zniewieścienia?

Jeszcze całkiem niedawno golenie włosów na klatce piersiowej oraz na stopach było zajęte wyłącznie dla wyczynowych pływaków i kulturystów. Bo, wiadomo, opływowy kształt, brak oporu na skórze pozwalał poprawiać wyniki, a szczecina na plecach czy klacie przeszkadzała w prężeniu muskułów na wybiegu. Natomiast depilacja włosów łonowych u “zwykłych” gości była materiałem tabu. Takie podejścia uważano nie tylko za przejaw zniewieścienia i spajano ze skłonnościami homoseksualnymi. Prawdziwy samiec alfa uważał, że skoro natura obdarzyła go dużym uwłosieniem, to trzeba je z dumą nosić. W kraju to następstwo intensywnego wydzielania testosteronu, który skutecznie odróżnia mężczyznę z kobiety. Lecz to teraz przeszłość.

zobacz również ABC Apteka

Doradca mężczyzny ze sklepu z erotycznymi zabawkami Afrodyta przekonuje, że współczesny facet, jaki nie depiluje włosów łonowych jest po prostu nieestetyczny: Trudno sobie wyobrazić przystojnego chłopaka czy mężczyznę paradującego na basenie czy na plaży w krótkich i małych kąpielówkach, z których występują włosy łonowe. Depilacja jest kwestią indywidualnych upodobań, ale jeszcze dobrego stopnia tradycje i uczucia estetyki. Gdy rozbieramy się publicznie, powinniśmy zadbać o nasz profil. Widać nie każdy klient pragnie zawierać starannie wypielęgnowaną fryzurę łonową, ale regularne usuwanie nadmiaru uwłosienia to w myśli standard. Szczególnie w wypadku mężczyzn aktywnych seksualnie i finansowe. Nikt nie poddaje w kwestię potrzeby usuwania włosków w nosie – równie oczywista winna stanowić sztuka o estetykę okolic intymnych.

Higiena i skuteczniejszy seks

Golenie włosów łonowych tradycyjnie odradzali kobietom ginekolodzy. O ile w wypadku pań potrafi zatem stanowić znaczenie, to wybieranie włosów łonowych u ludzie powtarza się nie mieć żadnego nacisku na fizjologię okolic intymnych. Może poza takim, wydepilowane okolice intymne łatwiej poddają się zabiegom higienicznym.

Nawet ten drwal to klient z długą, ale dobrze przystrzyżoną brodą, a zapewne oraz z wydepilowanymi genitaliami i okolicami odbytu. Taka depilacja, znana pod nazwą boyzilian, jest coraz popularniejsza. Szczególnie wśród ludzi najbardziej intensywnych, uprawiających sporty lub zmagających się z hiperhydrozą (nadmierna potliwość). W licznych włosach łatwiej robi się pot, tłuszcz i złuszczony naskórek, czego następstwem jest niezbyt przyjemny zapach. Depilacja wpływa korzystnie na poprawę naturalnego aromatu ciała, chociażby w momencie mocnego i starego wysiłku fizycznego.

Depilacja genitaliów i okolic odbytu jest też duże uznanie dla poprawy jakości seksu. Należy zawsze mieć, że nie jest ostatnie powszechnie podstawowa zasada. Teoretycznie przyjemne i zadbane genitalia powinny stanowić drugą inspiracją do wykonywania seksu oralnego. Wyraża się jednak, że pewne panie, ale i ludzie cenią sobie “naturę”. Dlatego, jak większość wątpliwości związanych z seksem, również kwestię owłosienia intymnego należy skonsultować z partnerem lub partnerką, anim podejmiemy jakieś skuteczne działania.

Jak usuwać włosy z miejsc intymnych?

Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie włosów łonowych, wtedy zawieramy do dyspozycji kilka możliwości. Najpopularniejszą i najwygodniejszą jest ograniczenie włosów nożyczkami, apotem staranne wygolenie golarką elektryczną. To rozwiązanie wykorzystywane jest adeptom intymnej depilacji. Czerpanie z dedykowanej golarki istnieje w pełni przyjemne i dostarcza dobre efekty. Równie łatwe jest użycie kosmetyku do depilacji. Z ostatniego modelu kosmetykami trzeba postępować ostrożnie, gdyż w wypadku bardzo wrażliwej skóry mogą zawierać podrażnienia. Zazwyczaj są jednak kosmetyki do depilacji są doskonale tolerowane i ułatwiają skuteczne i kompletnie bezbolesne pozbycie się owłosienia w polach intymnych. Ostatnią z liniach metod, które z powodzeniem możemy użyć bez powtarzania się do gabinetu kosmetycznego, jest skorzystanie ręcznej golarki. Przy odrobinie wprawy pozwala ona wygolić skórę bardzo sprawnie i uniknąć zacięć.

Gdy mamy dość odrastających włosów łonowych i ich drapania oraz konieczności codziennego golenia, możemy skorzystać po bardziej silne metody. Tańszą, choć niewątpliwie dużą jest depilacja woskiem. W wypadku depilacji okolic intymnych woskiem lub pastą cukrową dyskomfort jest naprawdę duży. Mówiąc wprost: ból jest wysoki, ale szybki i pomaga z golenia na 2-3 tygodnie. Druga opcja, to użycie depilatora – skuteczność jest podobna, i nawet nieco większa.

Jeżeli zależy nam na długotrwałym efekcie depilacji, najciekawszy będzie laser. Możemy trwale pozbyć się niemal każdych włosów na niektórym obszarze skóry, depilacja jest bezbolesna. Niestety, nie jest ostatnie strategia tania. Poza tym, gdybyśmy zmienili zdanie co do uwłosienia łonowego, nie cofniemy efektu depilacji.

zobacz również Czy usuwanie włosów łonowych dotyczy również facetów?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments